Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aliens

20. 1. 2009

Od doby, kdy Ripley se jako jediná zachránila po řádění vetřelce na palubě Nostromo, uplynulo 57 let. Záchranný modul je náhodně objeven hlídkou, zpočátku se však zdá, že noční můra pokračuje. Komise společnosti obviní Ripley z bezdůvodného ničení lodi a degraduje jí na mechanika, navíc ji stále pronásledují hrozivé sny, jak se z její hrudi klube zárodek vetřelce.

Její verzi o zničení nevěří komise hlavně proto, že na planetě kde původní posádka Nostroma objevila vrak mimozemské lodi, už žijí několik let pozemšťané a zatím nic neobjevili. Když se však po čase základna odmlčí, zástupce společnosti, Burke, prosí Ripley, aby se spolu s vojenskou posádkou vydala na průzkum LV-426 pro případ, že by se nejednalo jen o domnělý „porouchaný“ vysílač. Ripley zpočátku váhá, ale po příslibu Burkeho, že tam jedou vetřelce zničit, souhlasí. Elitní výsadkové komando na palubě lodi Sulaco vyráží směrem ke kolonii. Posádku tvoří:

O filmu   O filmu   O filmu   O filmu
Gorman
poručík
velitel mise
 

Apone
seržant
velitel čety

  Hicks
desátník
3.ve velení
  Dietrich
desátník
4.ve velení
             
O filmu   O filmu   O filmu   O filmu
Ferro
desátník
pilot
 

Crowe
vojín

  Drake
vojín
smart gunner
  Frost
vojín
munice
             
             
O filmu   O filmu   O filmu   O filmu
Hudson
vojín
radista
 

Spunkmayer
vojín
2.pilot

 
Vasquez
vojín
smart gunner
  Wierzbowski
vojín
             
O filmu   O filmu   O filmu    
Bishop
android
vědec
  Burke
zástupce
společnosti
  Ripley
konzultant
   Mezi posádkou panuje dobrá nálada, všichni považují nasazení za příjemný výlet. Výsadek probíhá bez problémů, úspěšně se podaří přistát u kolonie. Ale první průzkum naznačuje, že něco není v pořádku – kolonie je zcela opuštěná a prázdné poškozené chodby vykazují známky boje. Obavy Ripley se potvrdí v okamžiku, kdy jsou nalezeny povědomé díry od kyseliny a v laboratoři také vzorky vetřelcích zárodků. Ve ventilacích se ukrývá také jediná přeživší z celé velké kolonie – malá holčička Newt. Vojáci pomocí lokátorů objevují v podzemí signály zbylých kolonistů – ale jak se ukáže, všichni byli zavlečeni do podzemí jen kvůli tomu, aby se stali líhněmi pro vylíhnuté vetřelce. V podzemí se spustí první velká bitva, kde zahyne téměř polovina komanda. Jen díky rychlému zákroku Ripley se podaří zachránit druhou polovinu a odjet s transportérem do bezpečí.

O filmuO filmu


Je rozhodnuto odletět z výsadkovým modulem zpět na orbit a odpálit atomovku na základnu, proti tomu ovšem protestuje Burke. Plány naruší havárie modulu, ve které mají opět prsty vetřelci. Zbytek posádky se opevní v laboratoři, na svojí ochranu postaví na chodbách automatické zbraně a přemýšlí o plánu úniku. Je rozhodnuto, aby se pomocí vysílačky v komplexu zavolal druhý modul přímo ze Sulaca, čímž je pověřen Bishop. Na přeživší tlačí čas, narušený termální okruh hrozí výbuchem komplexu do několika hodin, navíc vetřelci nacházejí skuliny v ochranném systému.

O filmuO filmu


Zatímco Bishop přivolává radiem druhý modul, Ripley a Newt jsou vystaveni úmyslnému útoku vetřelcích zárodku, které na ně poštval Burke. Ukáže se, že měl zájem propašovat vetřelce skrz karanténu – takový byl opět záměr společnosti. K lynčování Burkeho nedojde, laboratoř je napadena vetřelci a útok přežijí jen Ripley, Hicks a Newt. Prchají ventilací k místu, kde má přistat přivolaný modul, ale Newt propadne do kanalizace a je odvlečena vetřelci. Ripley a Hicks se dostanou v bezpečí do modulu, ale Ripley nařídí Bishopovi, aby ještě neodlétal a vydává se do sídla vetřelců nalézt Newt. Nachází jí, ale vzápětí se obě dostávají přímo do samotného jádra sídla – ke královně. Ripley zničí několik nakladených vajec a obě prchají k modulu, na poslední chvíli se jim podaří nasednout a královně uniknout. Celý komplex vzápětí exploduje.

O filmuO filmu


Newt, Ripley, Hicks a Bishop přistávají na Sulcu. Vše vypadá v pořádku, najednou však zaútočí královna, které se podařilo též dostat do modulu. Bishop je rozdrcen, Hicks díky zranění mimo hru, závěrečný souboj s královnou proto musí svést Ripley. Pomocí nakladače dostane královnu až nad vzduchovou komoru a po boji se jí podaří vypustit ven. Společně všichni se ukládají do hyperspánku a míří zpět na Zemi.

Download link:

http://rapidshare.com/files/108342479/Alien_2.part1.rar
http://rapidshare.com/files/108345468/Alien_2.part2.rar
http://rapidshare.com/files/108348333/Alien_2.part3.rar
http://rapidshare.com/files/108350999/Alien_2.part4.rar
http://rapidshare.com/files/108353499/Alien_2.part5.rar
http://rapidshare.com/files/108355897/Alien_2.part6.rar
http://rapidshare.com/files/108358484/Alien_2.part7.rar
http://rapidshare.com/files/108360815/Alien_2.part8.rar

Download torrent:  http://www.torrentreactor.net/find/aliens